کارگاه آموزشی: بازآفرینی روابط با فرزندان (ویژه والدین و مربیان)

/
موسسه آموزشی و پژوهشی فردای پارس برگزار می‌کند ✅ کارگاه آموزشی: بازآ…

خلاصه طرح پژوهشی شناسایی نیازها و انتظارات زائران خاص( ناتوان، کم‌توان، بیمار)، انجام شده توسط تیم پژوهشی فردای پارس

/
زیارت حرم مطهر رضوی، یک واقعیت دینی و فرهنگی است که منحصر به قشر خاصی از جامعه نبوده و طیف متنوعی از اقشار اجتماعی با تنوع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و حتی مذهبی را شامل می­شود. حرم مطهر رضوی سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر از اقصی نقاط ایران و جهان است که بخشی آن‌ها را افراد خاص (ناتوان، کم‌توان و بیمار) تشکیل می‌دهند.

خلاصه جلسه الگوهای خودبازنمایی سلبریتی های ایرانی در شبکه اینستاگرام

/
ماهیت تصویری اینستاگرام بستر مناسب برای گردش سلبریتی فراهم کرده، فرهنگ شهرت برخواسته از فرهنگ نمایش است و اینستاگرام بستر مناسبی برای نمایش است. ماهیت سلبریتی بودن نمایش ایده آل خود را ایجاب می کند و اینستاگرام بستری برای نمایش ایده آل را فراهم می کند.

وجوه تمایز روش های تحقیق در علوم انسانیِ تجربی استاد ملکیان

/
به نام خدا وجوه تمایز روش­های تحقیق در علوم انسانیِ تجربی- استاد…

خلاصه جلسه «یادگیری از دیدگاه روانشناسی تحولی»

/
ساز و کارهای زیستی و روانی نتیجه میلیونها سال تکامل از طریق انتخاب طبیعی است و از آنجاییکه فرایند یادگیری، فرایندی زیستی_روانی است لذا کودک ابزار یادگیری را به صورت تحولی با خود به همراه دارد

خلاصه کتاب چهار میثاق «نوشته دون میکوئیل روئیز»

/
انسان‌ها توسط هزاران هزار میثاق یا عهد به زنجیر کشیده شده‌اند، این کتاب به ما می‌آموزد که تمام میثاق‌های قبلی که خواسته یا ناخواسته از کودکی یا حتی از دوران جنینی در ذهن و روح ما قرار داه شده است را نادیده بگیریم و فقط به چهار میثاق از بین هزاران هزار میثاق عمل کنیم، چهار میثاقی که برای آزادی روح از قفس تدوین‌شده‌اند.

خلاصه ای از کتاب«ساختار و کارکرد اندیشکده ها»

/
در جهان امروز که سرعت پیشرفت دانش و انتشار دستاوردهای جدید علمی بسیار زیاد است،نیازمند نهادها و مؤسساتی است که در عین آشنایی با دانش روز بتوانند این دانش را که در شکل خاص آن بعضاً برای سیاست­گذاران ونهادهای تصمیم­گیر گیج کننده است،پالایش و دسته بندی کرده و کابردهای عملی آن را برای مواجهه با پیچیدگی های پیش رو نشان دهند.

خلاصه جلسه «نگاهی به تاریخ و تحولات سیاسی و فرهنگی خراسان از گذشته تا امروز»

/
خراسان در مقام بخش شرقی ایران از گذشته نقش ممتاز و جایگاه منحصر به فردی در جغرافیای ایران و تحولات تاریخی و فرهنگی ایران زمین داشته است.

فرهنگسازی مصرف آب (تقدم هوشمندسازی بر گفتاردرمانی)

/
چرا فرهنگسازی به شیوه رایج، نتوانسته است و نمی تواند مساله بحران آب را حل کند؟

"نقدوبررسی فیلم مارمولک" اولین جلسه چهارشنبه‌های هنر و زندگی فردای پارس

/
"نقدوبررسی فیلم مارمولک" اولین جلسه چهارشنبه‌های هنر و زندگی فرد…

گزارشی از جلسه معرفی مجموعه 100 پرسش: «جعبه‌ابزاری برای گفت‌وگو»

/
این مجموعه از محصولات school of life به سرپرستی آلن دوباتن است به دنبال طرح پرسش‌هایی به عنوان راه‌انداز گفتگوهای جمعی خانوادگی یا دوستانه است. تلاش بر جایگزین کردن پرسشهای «چقدر، چه‌وقت، چه، و کجا» با پرسشهایی از جنس «چرا و چگونه»، گفتگو را به جای مسائل ناظر به واقع، بر احساسات و تجربه‌های زیسته متمرکز می‌کند. توضیح دادن خویشتن به جای اصرار بر موضع خود از مبانی مورد تاکید در این مجموعه است.

خلاصه کتاب «نه تنبیه نه تشویق» اثر الفی کهن

/
جامعه ما با وضعیت پیچیده ای رو به روست. این روزها با صدای بلند از افت بهره وری در محیط های کاری، بحران مدارس، و انحرف فرزاندانمان از ارزش های اخلاقی شکایت می کنیم. اما راهکارهای ما برای حل این معضلات (برنامه های تشویقی در محیط کار، نمره و جایزه در مدرسه، و پاداش و خوراکی در خانه) دقیقا همان عواملی هستند که خود در ایجاد این بحران ها نقش دارند. جامعه ما پیرو پرو پا قرص رفتار گرایی اسکینر است و نمی تواند از جعبه ای که با دریافت پاداش وارد آن شده است راهی به بیرون پیدا کند.

قانعی‌راد، استاد با تجربه جامعه‌شناسی ایران درگذشت

/
سید محمدامین قانعی راد، رئیس سابق انجمن جامعه شناسی ایران پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

(اینترنت با مغز ما چه میکند؟)خلاصه جلسه ارائه کتاب کم عمقها

/
اینترنت ظرفیت مرا برای تمرکز و تعمق خردخرد تحلیل میبرد. برخط باشم یا نباشم، ذهنم انتظار دارد اطلاعات را به همان شیوه ای که اینترنت برایش فراهم میکند دریافت کند: جریان تند و پر تحرکی از ذرات...زمانی من غواص دریای کلمات بودم اما اکنون مثل یک جت اسکی سوار، تنها سطح آب را کمی میشکافم.

خلاصه جلسه مروری بر اندیشه های «پائولو فریره» در آموزش و پرورش

/
فریره «آگاهی» و «مسئولیت» را دو عنصر اساسی در تعریف انسان می‌داند. آگاهی یک ویژگی کاملاً انسانی است و مفهومی وسیعتر و عمیقتر از اطلاعات و دانش است. انسان به کمک آگاهی خود می‌تواند بر واقعیت‌ها مسلط شود و جهان را تغییر دهد. انسان آگاه مسئولیت‌پذیر است و می‌پذیرد که باید سهمی در بهتر شدن دنیا دارد.

خلاصه فصل دوم کتاب مسائل اجتماعی مشونیس (فقر و ثروت)

/
طبقه فقرا بخش کوچکی از فقرای محروم جامعه هستند که در مناطق روستایی و محلات قدیمی شهرها زندگی می کنند و فقر گسترده ای بر آن حاکم است.

خلاصه جلسه(آینده برجام) آینده روابط ایران و آمریکا با توجه به رژیم های بین الملل

/
علت اینکه به رژیم های بین الملل متوسل می شویم این است که توافق ایران و ۵+۱ بر اساس یکی از این رژیم هاست و در واقع آمریکا از یکی از این رژیم ها خارج شده است. عمده تحلیل هایی که در رابطه با وضعیت روابط ایران و آمریکا منتشر شده مرکز کانونی آن تحلیل ها یکی از رژیم ها یا همان NPT است.

خلاصه فصل هفتم کتاب مسائل اجتماعی مشونیس(گرایش جنسی)

/
خلاصه فصل هفتم کتاب مسائل اجتماعی مشونیس(گرایش جنسی) جنس…